CD Yayınları

Ahmed Adnan Saygun (Koro eserleri)

Fiyatı: 50 TL

Ahmed Adnan Saygun (Koro eserleri)

Ahmed Adnan Saygun'un Çoksesli Halk Türküleri, ilk kez bu CD içinde yayınlanıyor..

Bu CD içinde, Çoban Armağanı, Dağlardan Ovalardan, Bir Tutam Kekik baŞlıklı üç albümden toplam 18 koro eseri yer almaktadır.

Kültür Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu söylüyor, Şef İbrahim Yazıcı yönetiyor. Solo partilerini, Bas Tuncay Kurdoğlu ve Soprano Şule Köken söylüyorlar.

Ses kayıtları, Bilkent Konser Salonu'nda Fransız tonmayster Jean-Martial Golaz tarafından yapıldı. ÇağdaŞ Türk Müziği Dağarcığı'nda 500'den çok koro eseri var.

Saygun'un türkülerini dinleyiniz, bu müzikler, Cumhuriyet Türkiyesi'nin müziklerinden bir demet, yani sizin müzikleriniz, bizim müziklerimiz... Onları seveceksiniz.

Bu CD'yi dinlediğiniz zaman Şaşırabilirsiniz: Bu eserler niçin daha sık seslendirilmiyor, niçin radyolardan, TV'lerden yayınlanmıyor, niçin güzel koro eserlerininin tümünün CD'leri yapılmıyor diye sorabilirsiniz ? Yanıtları siz arayın.

SUN Müzik yapım, bu alanda da bir ilk adımı, Saygun Koro Eserleri CD'si ile atıyor. Siz desteklerseniz arkası gelecektir.

Muammer Sun (Koro eserleri)

Fiyatı: 50 TL

Muammer SUN Çoksesli Halk Türküleri (Eşliksiz Koro İçin)

Bu ikinci CD'de, Muammer Sun'un Çoksesli Halk Türküleri yer alıyor. İçinde, Gelenekten Geleceğe, Sultan Gelin, Koro İçin BeŞ Türkü baŞlıklı üç albümden 25 bölüm var.

Kültür Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu söylüyor, Şef İbrahim Yazıcı yönetiyor. Solo partilerini, Bas Tuncay Kurtoğlu ve SopranoŞule Köken söylüyorlar.

Ses kayıtları, Bilkent Konser Salonu'nda Fransız tonmayster Jean-Martial Golaz tarafından yapıldı. Muammer Sun'un koro eserleri, profesyonel ve amatör korolar tarafından en çok söylenen eserler arasındadır. Bu eserler de ilk kez CD olarak halkın ilgisine sunulmaktadır.

Saygun CD'si ve Sun CD'sinin, çok geniş bir dinleyici kitlesinin ilgisini çekeceğine inanıyoruz. Bu müzikler, hem gelenekten kaynaklanan özellikleriyle hem de koro yazısı ve kompozisyon ustalıklarıyla, her düzeyde dinleyicinin severek, anlayarak dinleyeceği nitelikler taşımaktadır.

Dinleyin, seveceksiniz. Dostlarınıza hediye edebilirsiniz. SUN Müzik Yapım, bu CD'leri yapmaktan övünç duymaktadır.

Kurtuluş ve Cumhuriyet (Film Müzikleri) M. Sun

Fiyatı: 50 TL

Kurtuluş ve Cumhuriyet (Film Müzikleri) M. Sun

Muammer Sun'un çok beğenilen Kurtuluş ve Cumhuriyet Fillm müzikleri, en sonunda CD'ye aktarıldı. İlk duyulduğu günlerden beri ısrarla aranan bu müzikler, artık elinizin altında.

Bu CD içinde, hem Kurtuluş hem de Cumhuriyet Film müziklerinden özel seçimle oluşturulan bir müzik demeti bulacaksınız.

Bu müzikler, Ulusal müzik dağarcığınızın en sevilen ve en çok seslendirilen eserleri arasında yer alıyor. Ülkemizin en iyi orkestraları ve Koroları tarafından seslendirilen eserlerin kayıtları, Bilkent Konser Salonu'nda ve CBS orkestrası salonunda yapıldı.

Severek dinleyeceğiniz bu müzikler, size Cumhuriyet Türkiyesi'nin coşkusunu yaşatacak.

Kurtuluş film müzikleri:Şef Gürer Aykal Yönetiminde CBS orkestrası ve TRT Ankara Radyosu Çoksesli Korusu tarafından seslendirilmiş ve Tonmayster Engin Atsan tarafından kaydedilmiştir. (1993)

Cumhuriyet Film müzikleri Şef Gürer Aykal yönetiminde Bilkent Senfoni Orkestrası ve TRT Ankara Radyosu Çoksesli Korusu tarafından seslenirilmiştir.

Solist: Hülya Kazan. Kayıtlar, Tonmayster Engin Aksan ve Helge Jöns tarafından yapılmıŞtır. (1998)